1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mustazaflar Cemiyeti’nden Rahman Nizami'nin idamına ilişkin açıklama
Mustazaflar Cemiyeti’nden Rahman Nizami'nin idamına ilişkin açıklama

Mustazaflar Cemiyeti’nden Rahman Nizami'nin idamına ilişkin açıklama

Mustazaflar Cemiyeti, Bangladeş’te önceki gün Cemaati İslami lideri Mutiur Rahman Nizami'nin idam edilmesiyle ilgili bir açıklama yayımladı.

A+A-

Cemaati İslami lideri Mutiur Rahman Nizami'nin Bangladeş’te laik Hasina yönetimi tarafından önceki gün idam edilmesinin ardından Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi bir basın açıklaması yayımlandı.

Yayımlanan açıklamada, Laik Bangladeş yönetiminin despot uygulamalarla, dünya Müslümanlarının gözleri önünde İslam âlimlerini idam etmeye devam ettiğine dikkat çekildi.  

Başta Cemaati İslami liderlerinden Abdulkadir Molla, Muhammed Kamaruzzaman, Ali İhsan Mücahid gibi isimlerin de zalim Hasina yönetimi tarafından idam edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, yaşanan tüm bu zulümlerin ana nedeninin, İslam ümmetinin vahdetten uzak ve darmadağın bir halde bulunmasından kaynaklandığına vurgu yapıldı.

Mevlana Mutiur Rahman Nizami'nin şehadetinin tebrik edildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bilinmelidir ki; İslam ümmetine karşı işlenen bu suçlar, gerçekleştirilen bütün bu katliamlar ancak ve ancak ümmetin birliği ve vahdeti ile engellenebilecektir. Bu vesile ile küresel küfrü, Kahhar olanın azabıyla müjdeliyor, şehadet şerbetini içen aziz şehidimiz Mevlana Mutiur Rahman Nizami'nin şehadetini tebrik ediyoruz.”

Yarın ki Cuma namazı sonrası herkesin bulunduğu kentte gıyabi cenaze namazı kılması istenilen açıklamada, “Bu vesile ile başta şubelerimiz, üye ve gönüllülerimiz olmak üzere, hassasiyet sahibi tüm kardeşlerimizi, bulundukları illerde Cuma namazının akabinde gıyabi cenaze namazı kılmaya davet ediyoruz.” denildi. (İLKHA)

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi tarafından yayımlanan basın açıklamasının tam metni:

Basına ve Kamuoyuna

“Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları cezalandırmayı, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim-42)

Dört bir tarafı mazlum ve mustaz'afların kanlarıyla sulanan İslam coğrafyasındaki katliamlar silsilesine bir yenisi daha eklenmiştir. Laik Bangladeş yönetimi, tek suçları "Rabbim Allah'tır" demek olan aziz mü'minlere yönelik başlattığı despot uygulamalarına, Cemaati İslami lideri Mevlana Mutiur Rahman Nizami'yi şehid ederek devam etmiştir.

1971'de Bangladeş'in Pakistan'dan ayrılma sürecinde işlediği iddia edilen, hukuki hiçbir geçerliliği bulunmayan ve tamamen uyduruk gerekçelerle idama mahkûm edilen Cemaati İslami lideri Mevlana Mutiur Rahman Nizami, milyar nüfuslü İslam ümmetinin gözleri önünde şehadete yürümüştür. Hatırlanacağı üzere daha önce de 13 Aralık 2015 tarihinde Cemaati İslami liderlerinden Abdulkadir Molla, kısa bir süre sonra 11 Nisan 2015’te Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzzaman ve 21 Kasım 2015’te de Genel Sekreter Yardımcısı Ali İhsan Mücahid zalim Hasina yönetimi tarafından benzer gerekçelerle şehid edilmişlerdi.

Zalim ve dikta yönetimlerce, özelde İslam ümmetine genelde ise bütün insanlığa karşı işlenen cürümlerde, İslam ümmetinin vahdetten uzak ve darmadağın bir halde bulunmasının payı elbette büyüktür. Bu dağınıklığı fırsat bilen Laik Hasina gibi alçaklar, ümmetin İslami hareketlerine dört bir koldan saldırmakta; onları zorbaca, hukuksuzca yok etmenin gayretini vermektedirler. Bangladeş Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi gibi sözde mahkemeler kurarak siyasi cinayetlerine her gün bir yenisini daha eklemekte, İslami hareketlerin değerli emirlerine karşı insanlık suçu işlemektedirler.

Bilinmelidir ki; İslam ümmetine karşı işlenen bu suçlar, gerçekleştirilen bütün bu katliamlar ancak ve ancak ümmetin birliği ve vahdeti ile engellenebilecektir. Bu vesile ile küresel küfrü, Kahhar olanın azabıyla müjdeliyor, şehadet şerbetini içen aziz şehidimiz Mevlana Mutiur Rahman Nizami'nin şehadetini tebrik ediyoruz...

Bu vesile ile başta şubelerimiz, üye ve gönüllülerimiz olmak üzere, hassasiyet sahibi tüm kardeşlerimizi, bulundukları illerde Cuma namazının akabinde gıyabi cenaze namazı kılmaya davet ediyoruz...

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.