Öğrenciler depremzedeler için günlerdir gönüllü olarak bulaşık yıkıyorlar

Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarının sarılması için Adıyaman’a gelen gönüllü öğrenciler, yemekhanede depremzedeler için bulaşık yıkıyorlar.

Umut Kervanı aracılığıyla deprem bölgesinin yaralarının sarılması için Türkiye'nin farklı illerinden gönüllüler, deprem bölgesine gidiyor.

Batman’dan bir haftalık için Adıyaman’a gelen gönüllüler, sabah namazıyla başlayıp, akşam geç vakitlere kadar depremzedelere hizmet veriyorlar.

Hiçbir karşılık beklemeden aşevlerinin yemekhanesinde çalışan gönüllüler, hayırseverlere yardım çağrısında bulundular.

Üniversiteye hazırlık yaptığını belirten öğrencilerden Mehmet İhsan Türkoğlu, “Adıyaman’daki kardeşlerimize yardım için Batman’dan geldik. Sabah namazıyla başlayıp, akşam geç vakitlere kadar yemekhanede çalışıyoruz. Aşçılık yapan ağabeylerimize yardımcı oluyoruz. Umut Kervanı aracılığıyla buraya gönüllü geldik. Özelde benim gibi genç arkadaşlarıma genelde de hangi yaş grubunda olursa olsun hem buraya yardım yapmaya hem de çalışma noktasında çağrıda bulunuyorum.” dedi.

Umut Kervanı aracılığıyla gönüllü olarak Adıyaman’a geldiğini belirten Mehmet Erkan Sevin ise, “Umut Kervanı aracılığıyla gönüllü olarak Adıyaman’a kardeşlerimizin yaralarını sarmaya geldik. Depremzedelerin yaşadıkları acıları, çektikleri sıkıntıları birebir gördük. Çorbaya bir tuz olmaya geldik. Hayırseverler ne kadar yardımcı olursa biz de o kadar fazla hizmet ederiz.” diye konuştu.

“Depremzede kardeşlerimiz için Batman’dan gönüllü olarak geldik. Yemekhanenin bulaşıklarını yıkayan kardeşlerimizle birlikte çalışıyoruz.” diyen gönüllülerden Emircan Kanat, hiçbir ücret almadan gönüllü olarak çalıştıklarını söyledi.

Yaralarının sarılması için gelen gönüllülere teşekkür eden Adıyamanlı vatandaşlardan Ahmet Çabuk, depremzede olmaların rağmen vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler