Öğrenciler yaz tatilini Kur’an ı Kerim öğrenerek geçiriyor

Okulların tatile girmesiyle birlikte “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” temasıyla açılan yaz Kur'an kursları Gaziantep’te çocukların neşesi ile devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” temasıyla açılan ve yoğun bir ilgi gören yaz Kur’an kursları kapsamında Gaziantep’te camilerin yanı sıra sosyal tesis ve aile merkezlerinde de çocuklara Kur’an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

Okulların yaz tatiline girmesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl, “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun” temasıyla, Türkiye genelinde başlayan yaz Kur'an kursları, Gaziantep’te de büyük bir coşkuyla devam ediyor.

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte merkez Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezlerine gelen öğrenciler, büyük bir aşkla Kuran-ı Kerim öğreniyor.

Şehitkamil Belediyesi Pirsultan Aile Merkezi’ne gelen öğrenciler Kur’an-ı Kerim öğrenmenin büyük bir heyecanını yaşıyor. Çocuklar, büyük bir aşkla Kur’an-ı Kerim eğitimi öğrenmenin yanı sıra hadis, siyer, ilmihal temel dini bilgiler de öğreniyor.

Şehitkamil Belediyesi Pirsultan Aile Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Fatma Karakuş, 3 aylık yaz tatilinin başlamasıyla öğrencilerin tatillerini Kur’an-ı Kerim öğrenerek geçirdiğini söyledi.

“Öğrencilerimiz tatillerini Kur’an-ı Kerim öğrenerek geçiriyor”

Karakuş, “Yaz dönemi olması nedeniyle 90 günlük yaz tatiline giren öğrencilerimiz, tatillerini Kur’an-ı Kerim öğrenerek geçiriyor. Yeni başlayan öğrencilerimiz ve daha önce Kur’an bilen öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz büyük bir aşkla Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeye gayret gösteriyor. Kur’an eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza dini bilgiler veriyoruz. Hadisi şerifleri öğretiyoruz, ilmihal ve siyer dersleri veriyoruz. Yine ahlak dersleri öğretiyoruz. Peygamber Efendimizin hayatından kesitler anlatarak, çocuklarımızın Peygamber Efendimizin hayatını örnek almalarını sağlıyoruz. İslam’ın ve imanın şartlarını öğretiyoruz. Şu an birçok öğrencimiz Kur’an-ı Kerim’e geçmenin mutluluğunu yaşıyor. Daha önce Kur’an-ı Kerim bilen fakat tecvit bilmeyen öğrencilerimize tecvit dersleri veriyoruz. Bunun yanında öğrencilerimize ezberledikleri ayetlerin tefsirlerini yapıyoruz. Öğrencilerimizden iyi verimler alıyoruz.” dedi.

Kur’an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren öğrencilerden İlayda Kızılcık da şöyle konuştu:

“Şehitkamil Belediyemizin açmış olduğu Kur’an-ı Kerim kursuna geliyoruz. Burada hocalarımız, bizlere Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğretmeye çalışıyor. Bizde büyük bir aşk ile Kur’an-ı Kerim’i öğreniyoruz. Burada aldığımız eğitimden dolayı çok memnunuz. Anlamadığımız yerler olduğu zaman hocalarımız bizlere tekrar anlatarak, öğrenmemize yardımcı oluyorlar. Kur’an-ı kerim eğitimin yanında hocalarımız tarafından bizlere dini bilgilerde veriliyor. Peygamber Efendimizin hayatından kesitler anlatılıyor. Biz, burada dinimizi en iyi şekilde öğreniyoruz. Hocalarımız çok iyiler ve bizlerle de yakından ilgileniyorlar. Bizlere bu imkanı sağladıkları için başkanımıza ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

İLKHA

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar