"Peygamber efendimiz Müslümanlar için örnek ve rehberdir"

"Peygamber efendimiz Müslümanlar için örnek ve rehberdir"

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Diyarbakır'da düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde duygularını paylaşan vatandaşlar, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 3 yıl aradan sonra "En Güzel Örnek Hazreti Muhammed" temasıyla Diyarbakır'da düzenlediği Mevlid-i Nebi etkinliğine yüz binler katıldı.

Büyük coşkuyla gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerden davetçiler katıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren halk etkinlik alanına akın etti.

Coronavirus salgını ve geçtiğimiz yıl Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle 3 yıl aradan sonra katılanlar duygularını İLKHA mikrofonları aracılığıyla paylaştılar.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinden etkinliğe katılan Adem Ayçiçek, Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) sevdası için geldiğini, Müslümanların bittiğini iddia edenlere bu manzaranın bir cevap olduğunu söyledi.

13.png

Ayhan Bingöl

Bingöl Karlıova'dan katılan Ayhan Bingöl, "Mevlid-i Nebi etkinliği için yaklaşık 20 araçla geldik. Peygamber Efendimiz her şey değer. Çok heyecanlıyım. Arabanın içinde tekbir ve salavat getirerek geldik. Emeği geçenlerden Allah razı olsun." dedi.

12.png

Muhittin Kahraman

Diyarbakır Ergani'den katılan Muhittin Kahraman, 3 yıldır bugünü hasretle beklediklerini dile getirerek, "Peygamber Efendimizin viladetinden dolayı geldik. 3-4 yıldır bir hasret vardı içimizde. Şu an çok heyecanlıyız. Peygamber Efendimiz, bizim için en büyük önder ve örnektir. Biz Müslümanlar için rehberdir. Onu örnek almamız gerekiyor. Bu etkinliklerde Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin mesajlarını insanlara, insanlığa ulaşması için de yüz binlerce insan geliyor. Bunun sebebi elbette ki Peygamber aşkıdır. Onun mesajlarını dinleyip, hayatımıza geçirmek içindir. Bu heyecanı yaşamak için ailece buraya geldik. Başta Peygamber Sevdalıları olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." diye duygularını paylaştı.

11.png

Bayram Solak

Adana Ceyhan'dan gelen Bayram Solak ise, duygularını şöyle paylaştı:

"Peygamber Efendimiz için düzenlenen bu güzel etkinliğe katılmak üzere geldik. Uzun zamandan beridir bu etkinliği hasretle yapılmasını bekliyorduk. Hava yağışlı gözükmesine rağmen elhamdülillah Diyarbakır'ın ve Türkiye'nin dört bir tarafından insanlar bu sevgi için meydana akın akın geliyorlar. Rabbim yüreğimizdeki bu sevgiyi arttırsın. Allah, Peygamber Efendimizin yolunda gitmeyi bize nasip etsin."

10.png

Muhammed Nasrallah Yetiş

Pandemi nedeniyle ara verilen Mevlid-i Nebi etkinliğini hasretle beklediklerini, bu hasreti gidermek için Adıyaman'dan geldiğini dile getiren Muhammed Nasrallah Yetiş, herkesin buluşacağı bir yer olması nedeniyle böylesi bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

9.png

Muhammed Mansur

Muhammed Mansur ise, Peygamber Efendimize canlarını etmeye hazır olduğunu, çok mutlu olduklarını, Peygamberler şehri Diyarbakır'da böylesi etkinliklerin artmasını temenni etti.

8.png

Mahmut Aktekin

Duygularını paylaşan Mahmut Aktekin ise, 3 yıldır bu günü beklediğini, çok mutlu olduğunu, bu duyguları yaşamak için herkesin mutlaka bu etkinliğe katılması gerektiği çağrısında bulundu.

7.png

Nasrullah Gül

Vatandaşlardan Nasrullah Gül ise, "Peygamber Efendimizin viladetini kutlamak ve o direnişi yaşamak için geldik. Bu ortamı hazırlayanlardan Allah razı olsun. Böyle ortamların hazırlanışı, ümmet için büyük bir direnişe sebep olacak. İnşallah bizler de bu hayırdan mahrum kalmayız. Böyle bir etkinliği düzenlemek kolay bir şey değil. Bu etkinliği düzenlemek bir amaç, bir gaye, bir davaya sahip olanlar ancak yapabilir." dedi.