Rahman Nizami’nin idamının onanmasına tepkiler devam ediyor

Rahman Nizami’nin idamının onanmasına tepkiler devam ediyor

Batman Düşünce ve İnanç Platformu, Bangladeş’te Cemaat-i İslami Lideri Rahman Nizami’nin idamının onanmasını kınadı.

Batman Düşünce ve İnanç Platformu Sözcüsü Lokman Özkan, Bangladeş’te Şeyh Hasina Hükümetinin kontrolünde olan Yüksek Mahkeme’nin, Cemaat-i İslami Lideri Motiur Rahman Nizami’nin idamını onaylamasına tepki gösterdi.

Yaptığı açıklamada, birkaç gün önce idam kararı onaylanan Cemaat-i İslami lideri Motiur Rahman Nizami’nin, Bangladeş Hükümeti tarafından idam edileceğini belirten Özkan, “En başından beri temel insan hak ve hürriyetlerinin uzağında bir tutum izleyen Bangladeş Hükümetinin ve hükümetin güdümündeki yargının bu kararı apaçık bir zorbalıktır. Bangladeş Hükümeti, sömürünün ve emperyalizmin her türlüsüne karşı çıkan bir hareket olan Cemaat-i İslami’yi tasfiye etmek için açıkça insanlık suçu işlemektedir. Bu idamı ve Bangladeş Hükümetini şiddetle protesto ediyoruz. Aynen 28 Şubat postmodern darbesinin yerli aktörlerinin yaptığı gibi Bangladeş Hükümeti de dışarıdan; siyonist ve emperyalist çevrelerden aldığı talimatla hareket etmektedir.” dedi.  

“Cemaat-i İslami’nin idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım yapılmaktadır”

Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı acımasız bir kıyım uyguladığını belirten Özkan, “Bangladeş Hükümeti, Bangladeş’in insan gücünü ve enerji kaynaklarını küresel güçlere peşkeş çekerek ikbal peşinde koşan kadrolardan oluşmuştur. En başından beri ülkenin enerji kaynaklarının yağmalanmasına, insanının alın terinin ve emeğinin sömürülmesine karşı çıkan ve bu çizgide faaliyet gösteren Cemaat-i İslami’nin idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım yapılmaktadır. Bu idam ve infazların Bangladeş halkının özgürlüğü ve refahı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Bilakis halka rağmen kolluk kuvvetlerinin gücü ile hareket eden ceberut bir yapı vardır. İnsanların temel hak ve özgürlerinin ayaklar altına alan Bangladeş Hükümetine karşı, çifte standartçı, ikiyüzlü ve çıkar esası güden ABD ve AB’den bir tepki gelmesini zaten beklemiyoruz. Biz onları Bosna’dan, Irak’tan, Çeçenistan’dan, Filistin’den, Mısır’dan, Arakan’dan zaten tanıyoruz.” diye konuştu.

“Bu kirli ellerin sahiplerini lanetliyoruz”

Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı yürüttüğü zorbalığın, barbarlığın ve hukuk tanımazlığın arkasında ABD, AB ve İsrail’in gizli ellerinin olduğuna dikkat çeken Özkan, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bu kirli ellerin sahiplerini lanetliyoruz. Bu ve bundan önceki haksız infazlar karşısında ses çıkarmayan İslam ülkelerinin de yöneticilerinin ABD, AB ve İsrail ile işbirliği içerisinde olduğunu elbette biliyoruz. Aynen ülkemizde olduğu gibi duyarlılık sahibi Müslüman halkın bu idamlara ve zorbalığa aynen bizim gibi tepki koyduğunu da biliyoruz. Bizler bu idam kararını bir kez daha şiddetle protesto ediyor ve lanetliyoruz. Bu haksızlıklar ve zulümler karşısında susanlar ise elbette alınlarında kara bir leke ile bir ömür dolaşacaklardır. Bu kara lekeyi taşımak istemeyen, insanlık onuruna ve duyarlılığına sahip olan herkes bu idama tepkisini en şiddetli biçimde göstermelidir. Zalimler çok yakında nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir.”

Özkan, ayrıca Kudüs’ün savunucu olan Raid Salah’ın siyonist İsrail tarafından zindana atılmasını da esefle kınadıklarını vurgulayarak, siyonist İsrail’in elbet bir gün akıttığı kanlarda ve yaptığı zulümlerde boğulacağını ifade etti.  (İLKHA)


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.