Mehmet ŞENLİK

Mehmet ŞENLİK

Seçim değerlendirmesi

Seçim değerlendirmesi

Seçim kampanyası boyunca büyük bir özveriyle fedakârca çalışan tüm partili ve gönüllü kardeşlerime teşekkür ediyor, mükâfatlarının eksiksiz olarak verilmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Allah razı olsun, Allah birlerini bin etsin. Bu vesileyle bu uğurda emeği geçen, gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan tüm kardeşlerime gönülden teşekkür ediyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum.

Üç ay gibi bir süreçte çok yoğun bir seçim kampanyasını yürüttük. Gönülden bu davaya inanan tüm kardeşlerimiz, büyük bir özveriyle, sadakatle ve ibadet bilinciyle çalıştılar. Bu bilinçle, bu inançla çalıştıkları için de mükâfatlarını eksiksiz olarak Allah’tan aldıklarına inanıyorum.

Tabi ki bu süreçte çok yorulduk, elem çektik. Ama bunun, Allah katında bir bedeli olduğuna inandığımız için davanın bir cilvesi olduğuna inanıyoruz. Allah(CC), “Sizler elem çektiğiniz gibi diğerleri de elem çekiyorlar; ama sizin umduğunuzu onlar ummuyorlar” buyuruyor. Bu itibarla bizim, öbür taraftaki mükâfatı düşündüğümüzde bu dünya elemlerini unutmamız gerekir.

Biz henüz yolun başındayken her hâlükârda kazanacağımızı söylemiştik. Yani bizim için kaybetmek diye bir şey yoktur. Maddi olarak seçimi kaybetmiş olabiliriz; ama manevi olarak mutlak manada kazanmış, tebliğ mükâfatımızı almışızdır. Bizim için önemli olan budur. Bundan dolayı başkaları gibi kendini yiyip bitirecek derecede üzüntülere kapılmamalı, kesin olarak doğru bildiğimiz yolumuza devam etmeliyiz. 

Seçimi alamayacağımızı biliyorduk. Çünkü seçimlere alışık olmayan hatta önemli bir kesimi seçimlere ve siyasete mesafeli duran mevcut tabanımızla seçimi almamız mümkün değildi. Ama ne olursa olsun bu acemiliği atmamız ve tabanımızın buna alışmasını sağlamamız gerekiyordu. Ve bu aşamada epey mesafe kat ettiğimize inanıyorum.

 

Aslında maddi anlamda da bu dönemde çok şey kazandık. En azından bu vesileyle birçok yeni simalarla tanışıp tebliğ imkânını bulduk ve birçok yönde acemiliğimizi giderip yeni tecrübeler kazandık. İnşallah bundan sonraki seçimlere daha birikimli ve daha tecrübeli bir şekilde girme şansına sahip olacağız. Allah akıbetimizi hayra götürsün, geleceğimizi günümüzden hayırlı kılsın ve son nefese kadar doğru istikametten ayırmasın.

Seçim değerlendirmesi

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.