Şeytan ve Hizbini Tanımak

Basiretimiz mi bağlanmış nedir, cinni şeytana karşı uyanık olmaya çalışırken insi şeytanı ne görüyor, ne lanetliyor ne de taşlıyoruz. Halbuki insi şeytanın ümmete yaptıkları karşısında cinni şeytanlar masum kalır.
Günümüzde en büyük şeytanın ABD olduğuna dair tereddüdü olanlar sadece onun hizbinden olanlardır. Onun hizbi olmayan Müslümanlar arasında ABD‘nin büyük şeytan olduğuna dair icma-ı ümmet vardır.


Şeytanın şerrinden korunabilmek için onu iyi tanımak ve desiselerinden haberdar olmak gerekir. Şeytanın bir özelliği de insana sokulmak, yaklaşmak ve tuzağına düşürmek için sureti haktan görünmesidir.
Mısır’da büyük şeytanın uşağı SİSİ, Mursi’ye böyle yaklaşmıştır. Hanımının peçesinin arkasına gizlenerek Büyük şeytanla gizli ilişiklerini ayetin işaret ettiği minval üzere sürdürdü. “Onlar iman edenlere rastladıkları zaman: “İnandık” derler. Fakat şeytanları ile yalnız kaldıkları zaman : “Biz, sizinle beraberiz, biz sadece onlarla alay ediyoruz” derler”(2:14) .


İmanımız bize şeytanın hilelerinden korunmak için uyanık olmanın yanı sıra onu recm etmemizi emrediyor. Görünen o ki Müslümanlar bu bilinçlerini adeta kaybetmişler, bunun Haccın menasikinden ve sadece belli günlerden yapılacak işlerden sanmışlardır. Halbuki biz Rabbimizin bir ayetini okumaya dahi şeytanı recmetmekle başlıyoruz. Şeytanı recmetmekle başlayacağımız her işin ibadet hükmünde olduğu bilincinde olmamız gerekir.


Şeytanı recm etmenin sadece lafta kalmaması için yeni pratikler geliştirmemiz, daha somut adımlar atmamız gerekiyor. Müslümanların özellikle zamanımızda şeytan ve desiselerine karşı uyanık olması için şehirlerin belli mekânlarına şeytanı temsil eden simgeler konularak belirli aralıklarla taşlamak ve çocuklarımıza taşlatmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Yapılacak İslami etkinliklerimize de sadece euzubillahmineşşeytanırecim demek yerine fiilen bu şeytanları taşlayarak başlamak lazım.


Miting vesair etkinliklerimizde meydana girerken girişe üç şeytanın simgeleri konulmalı herkes mitinge gelirken 21 adet taşını almalı ve şeytanları taşladıktan sonra şeytandan emin bir şekilde mitinge başlanmalıdır. Bu gün yapılan protesto eylemlerinde slogan atmak yerine dinimizin bize öğrettiği şekilde hareket etmemiz gerekmez mi? Mesela meydana bir beyaz saray maketi (büyük şeytan) Bir siyon yıldızı (orta şeytan) bir de Suud Kralının top sakallı resmi (küçük şeytan) olarak yerleştirilmeli Suud’dan başlanarak taşlanma işlemi bitirildikten sonra sadece besmele ile miting veya etkinlik sürdürülmelidir.


Dilimize yerleşik şeytan sözcüğü çok daha tehlikeli ve mücessem olan ABD kelimesi ile değiştirilmelidir. Mesela “Acele işe ABD karışır” demek gibi. Ayağı taşa değenin İsrail’e ya da Suud hanedanına lanet okuması gibi. Mesela haber bültenlerinde şöyle ifadeler kullanılamaz mı? “Büyük Şeytan, Mısır ordusuna yapacağımız yardım devam edecek” açıklamasında bulundu. Ya da “büyük şeytan Mısırdaki gelişmelerden kaygılı”


Haber bu şekilde verilince kaygının nedeni daha iyi anlaşılır. Bu ifadeler bazı gafiller tarafından sanki şeytan kan dökülmesinden kaygılıymış gibi anlaşılabilir. Oysa şeytan aksine kansız bir devrimden kaygılanır. Başka bir haberde Mesela “Büyük Şeytan (artık kısaca BŞ.) Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki, yaklaşık bir aydır Türkiye’nin gündemini belirleyen Gezi Parkı olaylarına ilişkin bir açıklama yaptı. Psaki, ‘Tüm taraflara, gerginlikleri yatıştırma, durumu diyalog yoluyla çözüme kavuşturma, soğukkanlı davranma ve şiddetten kaçınma çağrımızı yineliyoruz’ diye konuştu.” Bu şekilde BŞ. kime dost kime düşman daha net anlaşılır.


Etkinliklerimizi bitirirken çıkışta Avrupa birliğini temsilen bir sembol konulmalı Merhum Akifin TÜKÜRÜN şiiri büyük harflerle yazılarak yanına konulmalı ve şiir eşliğinde bunlara tükürülmelidir.
Tükürün milleti alçakca vuran darbelere!
Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere!
Tükürün Ehl-i Salib’in o hayasız yüzüne!
Tükürün onların asla güvenilmez sözüne!
Medeniyet denilen maskara mahluku görün:
Tükürün Maskeli vicdanına asrın, tükürün!


Şiirdeki Ehl-i Salib yerine “AVRUPA BİRLİĞİ” Medeniyet yerine de “DEMOKRASİ” kelimeleri konulursa daha anlamlı olur.
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.