Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine 11 öğretim üyesi alınacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine 11 öğretim üyesi alınacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine (SBTÜ) 5 profesör, 2 doçent ve 4 doktor öğretim üyesi alınacak.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Resmî Gazetede yayınlandı. SBTÜ öğretim üyesi kadrolarına 5 profesör, 2 doçent ve 4 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 11 öğretim üyesi alınacak.

SBTÜ’nün 13 Ağustos 2021 tarihli ve 31567 sayılı Resmî Gazete yayınlanan ilanına göre; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesine 5 profesör ve 2 doktor öğretim üyesi; Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine 2 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi; Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesine ise 1 doktor öğretim üyesi alınacak.

İlanda belirtilen şartları taşıyıp başvuruda bulunacak adayların, ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı 13 Ağustos 2021 tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen ya da posta yolu ile başvurmaları gerekiyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL, “Üniversitemizde halen yüksek lisans ve doktora programlarında öğrencilerimizin eğitim öğretimi devam ediyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren de lisans programlarına öğrenci alımına başlayacağız. Lisans programlarının gerektirdiği bina, derslik, laboratuvar, atölye, kütüphane, sosyal alanlar vb. fiziki ve bilimsel alt yapımızın yanında öğretim üyesi kadromuzu da gelecek sene yüzde 100 İngilizce eğitim verecek şekilde hazırlıyoruz. Bize özgü uygulama ağırlıklı müfredat ve sektörle birlikte eğitim modeli ile öğrencilerimizi hayata hazır halde mezun edeceğiz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.