1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Son yüzyılın değişmeyen galibi CHP'dir
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Son yüzyılın değişmeyen galibi CHP'dir

A+A-

Birilerinin garibine gidebilir, ironi falanyaptığımı zannedebilir.

Fakat samimi söylüyorum, kurulduğu günden bu yana bu ülkenin yegâne siyasi galibi CHP'dir.

Bizzat kendim bilebu iddialarımla ters düşecekşeyler söylemiş ve yazmış olabilirim.Nokta mevzileri kast ederek Kemalizm'in kaybettiğini haykırmış olabilirim.

Fakat ülkenin geneline yüz yıllık geçmişiyle baktığımızda CHP'nin hiç değişmeyen galibi olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Eğer çoluk çocuk, kadın ihtiyar on binlerce Dersimlinin o günün CHP'si tarafındanuçaklarla bombalanmasının ardından bugünün Dersimlileri toptan CHP'yi destekliyorsa, söyleyin bundan daha büyük bir galibiyet ve zafer olabilir mi?

Dersimle aynı kaderi paylaşan, cesetleriyleZilan derelerini dolduranların torunları, Şeyh Said kıyamı bahanesiyle kanı heba edilenon binlerin torunları bugün CHP'nin yarım bıraktığı kozmopolit devrimleri devam ettirme görevini üstlenen PKK'ye hayat veriyorsa, bu arada aynı CHP ile birbirine sırt veriyorsa...

Söyleyin Allah aşkına CHP için hangi mağlubiyetten söz ediyorsunuz?

CHP'nin dayattığı hayat tarzını artık iyice hazmetmiş bir Anadolu'nun hangi galibiyetinden söz ediyorsunuz? Artık bu ülkenin kıyı şeritlerinin, batı taraflarının katkısız Kemalistliğini ve CHP'liliğini bir tarafa bırakalım.

Kendilerini CHP karşıtlığıyla ifade eden sağ ve muhafazakâr partiler ve iktidarlar bile CHP'nin kurucu liderinin kabrini ziyaret etmeden, ilkelerine bağlılık sözü vermedengörevlerine başlayamayanlar CHP karşısında hangi zaferden söz edebiliyorlar?

Bir kaç gün sonra CHP'yi sandığa gömerek iktidarı devralanlar yeminle görevlerine başlayacaklar. CHP'nin kurucu lideri adına yapacakları yeminle.

Hele biraz avunadurun, sevinedurun ki CHP mağlup olmuştur, Muharrem İnce kaybetmiştir, Kemal Kılıçtaroğluezilmiştir diye.

CHP hiç ama hiç üzülmesin bugünkü rakamlara bakarak. Bugün bu millet CHP'nin istediğinden çok daha devletçidir, altı oktakinden çok daha milliyetçidir, Kemalizm'in hayal bile edemeyeceği kadar Batılı bir hayat tarzı yaşamaktadır.

Söylediğim gibi CHP hiç üzülmesin seçim kazanamıyoruz diye. Kazanan hep sizsiniz, yüz yıla yakındır kazanan hep sizsiniz.

Hatta şu anda isterseniz partinizi gönül rahatlığıyla kapatabilir, feshedebilirsiniz.

Çünkü görevini yapmış, misyonunu tamamlamış, hedeflerine fazlasıyla ulaşmıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.