1. HABERLER

  2. GAZİANTEP

  3. GAZİANTEP

  4. ​Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz
​Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz

​Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz

Çevre temizliğinin önemine dikkat çeken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz.” dedi.

A+A-

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çevre bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak için Şehit Mesut Yaşar Ortaokulu öğrencilerine yeşil düdük dağıtarak öğrencilerle birlikte mahallelerde çöp topladı. 

Öğrencilerle mahallelerde çöp topladıktan sonra açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

Tahmazoğlu, “Çevre bilinci gerçekten çok önemli. Dünyanın en güzel yeri olan ülkemizin toprakları üzerinde yaşıyoruz. Bunun kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bizden sonraki nesillere çok daha güzel bir çevre bırakmamız gerekiyor. Bununda yolu kirletmemekten geçiyor. Yerlere çöp atmaz, çevreyi kirletmezsek ve yeşili korursak çok daha güzel bir ülkeye ve dünyaya sahip olabiliriz. Yollara çıktığım zaman çok üzülüyorum. Bazı kişilerin ellerindeki çöpleri yollara atıyorlar. Özellikle yerlerden en çok sigara izmariti topluyoruz. Ancak ben sizlere güveniyorum sizlerin sayesinde Beydilli Mahallemiz kirletilmeyecek ve pırıl pırıl olacak. Yeni bir kampanya başlatıyoruz hangi mahallemiz ve okulumuz daha temiz ise onların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında öncelik tanıyacağız.” diye konuştu.

 “Çevre bilincini oluşturmaya çalışıyoruz”

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da “Çevre bilinci oluşturmak adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu önemli projeler üretiyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerimizle, gençlerimizle ve çocuklarımızla birlikte sahaya inerek temiz bir çevre bilinci oluşturmaya çalışıyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte her hafta bir okulu ziyaret ederek gençlerimizle birlikte çevre bilincini oluşturabilmek adına sokaklara çıkıyoruz. Yerlere atılan çöpleri toplayarak geri dönüşüme kazandırıyoruz. Başkanımız bu açıdan Şahinbey için büyük bir şans çünkü okullarımızın ne ihtiyacı olsa bizi geri çevirmiyor.” dedi.

Şehit Mesut Yaşar Ortaokulu Müdürü Sinan Karabenli ise sıfır atık projesiyle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.