Tesettür Tiz Yasak Kılına!

Malumunuz devletlû han 99. Tayyip Sultan riyasetinde sevk ve idare edilen Hükümet-i Neo Osmaniye yeni bir tamim neşrederek Maarif-i Cedideyi ilan etti. Elinde davuluyla Esvak-ı Bilad-ı İslamı arşınlayan tellal-i sultan-i akp hançeresini yırtarcasına ferman-ı Hükümet-i Neo Osmaniyeyi  aşk-u şevk ile bağırıp durdu.

-- Duyduk duymadık demeyin! Padişahımız 99. Tayyip Sultan’ın Tamim-i Cedidesini ilan ediyorum. Bundan böyle; hazarda ve pazarda, mektepte ve medresede, ortaokulda ve lisede taifeyi tüllab-ı  Nisve başını açacak ve maarifimiz de böylece muasır medeniyetlerin fevkine nail olacaktır.  

-- Duyduk duymadık demeyin! Bundan böyle dindar nesil yetiştirme işi, başını açan, Allah’ın tesettür emrine muhalif davranan kızlarımızın uhdesine bırakılmıştır.

-- Duyduk duymadık demeyin! Aha da bu dakikadan sonra, ben Allah’ın emrine itaat ediyorum ve bu emre itimaden de başımı örtüp Peygamberin Ehl-i Beyti gibi yaşamak istiyorum, diyen kızlar sadece İmam Hatiplere gideceklerdir. Bu kızlardan asla ve asla muallime, tabibe, mühendise ve sair meslekler olmayacaktır. Bu kızlar tiz zamanda evlendirile ve onların da nesli tesettürsüz ve asri muallimelere asri olarak yetiştirilmek kasdıyla teslim edile! Bu fermanımdır… Bu fermana behemehâl uyula… Uymayanlar başı açık kolluk kuvvetlerince derbest edilip başı açık ve asri hakimeler tarafından muhakeme edilerek başı açık ve asri gardiyanlar marifetiyle Kasr-ı Sultan-ı Devletlû 99. Tayyip’in tahtında bulunan Sicn-i Sultaniye atıla…

Olay işte bu kadar ironik. Yıllarca Müslümanların oylarıyla saltanat sürenler, gelinen aşamada Müslümanların gönüllerini inciterek küfre yaranma yarışına girdiler.

Yıllardan beridir, tesettür yasağının keyfi bir muamele olduğunu belirtenler bu yasağın kılık kıyafet serbestîsi getiren bir genelgeyle ortadan kaldırılacağını belirtip durdular. Hakikatten de öyle oldu yayınlanan bir genelgeyle kılık kıyafet serbest oldu, ama tesettür hariç.  

Beklenen genelge yayınlandı ve ortaöğretime devam eden kızlara özel okullarda okuyan tesettürlü akranlarının babaları tarafından, Haydi kızlar okul dışına, denilerek İslam düşmanı idarecierin eline güçlü bir silah verildi.

Şimdi sormak lazım. Sayın Sultan ve onun Avenesi! Her fırsatta, gelen talep üzerine okullarda tek tip uygulamasını kaldırdığınızı ve bundan böyle kız-erkek tüm öğrencilerin okula serbest kıyafetlerle geleceğini beyan ettiniz. Peki, o taleplerin içerisinde, "tesettürümle okumak istiyorum", diye okul önlerinde ağlayanların da talebi yok mu?  Ya da siz,  o insanları ve onların ailelerini vatandaştan saymıyor musunuz?

Hani tek tipi kaldırmıştınız? Bilakis şu anda tamamen tek tipe zorlamaktasınız.  Bu kılık kıyafet çeşitliliğinde,  tüm öğrencilerin mecbur bırakıldıkları tek ortak nokta başı açık olmak. İşte sana tek tip…

Bir de yayınlanan bu genelgede İmam Hatiplerde, isteyenlere başörtüsü serbestîsi getiriliyor. Ne yani tesettürüyle okumak isteyen kızlarımızın hepsi sadece ve sadece İmam Hatip Liselerine mi gitmek zorunda? Bu zulümdür bu baskıdır. Bu eğitim hakkını kısıtlama ve engellemedir.

Bu genelgeyi yayınlayanlar, biz İmam Hatipleri serbest bırakalım yeter, hepsini serbest bırakırsak çok tepki çekeriz, diye düşünmüş de olabilirler. Ama şunu unutmasınlar ki, genelgeye koydukları  “Başı Açık” ibaresiyle tesettürsüzlüğü kanun haline getirerek 28 Şubatçılarla olan benzerliklerini bir kez daha gür bir ses ile ilan ettiler.

Lise çağındaki kızları daha çocuk mu sanıyorlar? Yaşları itibariyle onlara tesettür farz değil mi diye düşünüyorlar?  

Şimdi buradan sormak lazım sayın dindar Sadrazam’a;

1) Tayyip Hoca, tesettürün yaşı mı var yoksa İslam’ın getirdiği Akil Baliğ olma ölçüsü mü var?

2) Sizin Mahdumeleriniz hangi kıstasa göre tesettüre büründüler. Resmi yetişkinlik yaşına uyarak mı yoksa İslam’ın kız çocuklarıyla ilgili hükümlerine itaat ederek mi?

3) Madem, Laikliği farklı yorumluyorsunuz o halde neden insanları laik olmaya zorluyorsunuz? Yoksa sizce de çağdaşlık demek sadece laiklik midir?

4) İslam’da Allah’ın helal kıldıklarını haram; Haram kıldıklarını ise Helal kılmanın hükmü nedir acaba? Bir haramı helal; helali haram kılanlara ne ad verilir ve onların şer’i hükmü nedir?

5) Sanatçıları, sporcuları, liberalleri ve sair tabakat-ı halkı ağırladığınız köşkünüze bir gün de Ortaöğretime tesettürlü olarak devam etmek için mücadele eden masumeleri de davet edip onların da meramını da dinlemeyi düşündünüz mü hiç?

Aslında daha çok soru var ama şimdilik bu kadar yeter.

Birkaç soru da buradan son yıllarda ezber bozan çıkışlarıyla takdir toplayan Diyanet İşleri Başkanlığına yöneltelim.

1) İslam’da tesettürün hükmü nedir?

2) Eğer tesettür farz ise başlangıç sınırı nedir?

3) Tesettür yaşına gelip de tesettürsüz dolaşanlar günahkâr mıdır değil midir?

4) Eğer tesettür farzsa ona engel olanların dünya ve ahretteki hükmü nedir?

5) Siz, dini konularda resmi otorite olmanıza rağmen hükümet dini konularda bir karar alırken size danışıyor mu? Yoksa onların her biri zaten alleme-i Cihan mı?

6) Tesettür sorununun halledilmesi konusunda sorumluluklarınızı yeterince yerine getirdiğinize inanıyor musunuz?
Son olarak her iki kesime de şu hadisi hatırlatmak da fayda görüyorum.

“İki sınıf insan vardır onlar düzelirse bütün toplum da düzelir. Onlar bozulursa toplum da bozulur. Bunlar Âlimler ve Amirlerdir.”

Sayın Yöneticiler ve devletin resmi âlimleri,  siz bu hadisin neresindesiniz?

Kalın sağlıcakla…

SELAM VE DUA İLE

(HÜRSEDA HABER)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.