Yaşayacaksak adam gibi yaşayalım Sayın Erdoğan!

İsrailin Gazze’ye yönelik saldırıları sürerken, başbakan Erdoğan meclisteki grup toplantısında yaptığı konuşmada, israile çok sert sözlü tepki göstermişti. İsmail Heniyye’nin kucağındaki çocuğun görülmesi gerektiğine işaret etmiş ve “bugün onlara yarın bize. Öleceksek adam gibi ölelim” demişti. Çok haklı ve insani tepkiler olan bu sözler, çokların gönlüne tercüman olmuştu.

Evet, öleceksek adam gibi ölelim. Ancak adam gibi ölmek için de adam gibi yaşamak lazım. Çünkü insanın ölüm şekli, insanın yaşam şekline bağlıdır. Nasıl yaşarsan öyle ölür, nasıl ölürsen öyle diriltilirsin. Adam gibi ölmek, bu dünyada adam gibi yaşamaya bağlı olduğu gibi; adam gibi dirilmek de adam gibi ölmeye bağlıdır.

Yani aslolan adam gibi yaşamaktır. Adam gibi yaşamak da Allah’ın istediği bir hayatı yaşamaktır. Adam gibi ölmeniz için, ölüm esnasında adamlık muamelesi görmeniz lazım. İstediğiniz kadar adam gibi ölmekten bahsedin, canınızı alanlar size adamlık muamelesi yapmazsa, siz adam gibi ölemezsiniz. Ve ölüm meleğinin canlar aldığı esnadaki muamelesi, sizin Allah’a adam gibi kul olmanıza bağlı. Allah’ın emir yasaklarına uymanıza bağlı.

“Adam gibi yaşamak ve ölmek” iddiası her daim üzerinde durulması gerekmekle beraber, Erdoğan’ın bu sözleri üzerinden geçen zamana rağmen, bu konuyu yeni ele almamın sebebi, son günlerdeki gelişmeler.

Malumunuz 27 Kasım tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile okullardaki kılık kıyafete dair bir genelge yayınlandı. Giyim serbestiyeti getiren bu genelge ile aynı zamanda başörtüsü yasağı yasalaşmış oldu. Yani Ak Parti hükümeti, resmen okullarda başörtüsünü yasakladı. Müslüman halktan %50 oy desteği alan Erdoğan hükümeti, alttan alta İslam’ın altını oyuyor ve dinlerini ellerinden alıyor. Ülke dışı Müslümanlara sahip çıkma görüntüsü veren Erdoğan hükümeti, ülke içi Müslümanların İslami yaşamlarını daraltıyor. Erdoğan da yaşananları ya tasdik etmek ya da sessiz kalmak suretiyle destekliyor. Sadece başörtüsü meselesi değil, başka İslami meselelerde de yaşandı bu tablo. Ülke dışı Erdoğan başka, ülke içi Erdoğan başka… Ama Allah her şeyden önce size idareniz altındakilerden soracak. Gücünüzün yetmediği dünya düzeninde BM, NATO’ya kafa dikiyor görünürken, gücünüzün yettiği ülkenizde İslam adına kafa dikmeyi bırak, kimse zorlamadığı halde İslam dışı uygulamalara niçin gidiyorsunuz! Tezat barındıran yaşamınız korkarım ki adam gibi ölmenize mani olur Sayın Erdoğan!

Ülkenizdeki Müslümanlar adam gibi yaşama ortamları bulamıyor, Allah’ın kulluğu konusunda sizin engellerinizle karşılaşıyorlarsa, siz isteseniz de adam gibi ölemezsiniz Sayın Erdoğan.

Vücutlarını örten başörtülü kız çocuklarını tecrit, sürgün, hakaret, darba tabi tutup, gözyaşlarına boğarken; çıplak vücutlu filenin sultanları, potanın perilerinin maçlarını Emine Hanım ile beraber izleyip, soyunma odalarına kadar inip, el sıkışarak onları takdir ederken, siz isteseniz de adam gibi ölemezsiniz Sayın Erdoğan!

Daha önceki kanunlarda zina ve fuhuş suç iken zinayı suç olmaktan çıkarıp, imam/dini nikahı suça dönüştürdüğünüz halde, siz isteseniz de adam gibi ölemezsiniz Sayın Erdoğan!

Allah’ın adının yüceltilmesi için ecdadın inşa ettiği Kasımiye Medresesi’nde necis vücutları ile mankenlerin defile yapmasına -bütün tepkilere rağmen- müsaade etmişken, siz isteniz de adam gibi ölemezsiniz Sayın Erdoğan.
Bu ülkede İslam düşmanlığının zulmüne uğramış Müslüman mahkûmları ihtiyar anne babasından yüzlerce, binlerce km uzaklara gönderdiğinden evlatlarının ziyaretlerine gidemediği için, hasta yatağında kahırdan can veren ihtiyar anne babaların beddualarını alan sizler, isteniz de adam gibi ölemezsiniz Sayın Erdoğan! Hani israile karşı adam gibi ölmekten bahsederken “alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste…” demiştiniz ya. İşte ahtan, kahırdan anne babalar ölüyor.

Hem Sayın Erdoğan, Gazze’de ölen çocuklar, uğradıkları zulüm içinde madden ölüyor ve cennete gidiyor. Sizin ülkenizde çocuklarımız, uğradıkları zulüm ile manen ölüyor ve cehenneme gitme tehlikesi yaşıyor. Hangi ölüm daha beter Sayın Erdoğan! Geçmişinizden unutmamışsanız okuduğunuz Kur’an’da Allah maddi-manevi ölümleri kıyas edip “fitne adam öldürmekten daha beterdir” dediğini hatırlarsınız.

Evet, Sayın Erdoğan, adam gibi yaşayamazsanız, adam gibi ölemezsiniz. Adam gibi ölmeniz de en başta kendi hayatınızda ve idarenizde adam gibi yaşayıp, yaşatmanıza bağlı.

Adam gibi yaşayıp, adam gibi ölmek ve dirilmek duası ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.