1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. Yetimler Vakfı Ramazan Ayı faaliyet raporunu açıkladı
Yetimler Vakfı Ramazan Ayı faaliyet raporunu açıkladı

Yetimler Vakfı Ramazan Ayı faaliyet raporunu açıkladı

​Yurtiçi ve yurtdışında yetimlere yönelik ayni ve nakdi yardımlarını yürüten Yetimler Vakfı, Ramazan ayı içerisinde yaptıkları faaliyetleri kamuoyuyla paylaştı.

A+A-

Ramazan ayı boyunca yapılan faaliyet raporu açıklamasını, Yetimler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Taştekin okudu.

Vakıf olarak her ay yaptıkları faaliyetlere ilave olarak Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle ekstra olarak bir takım çalışmaları olduğunu söyleyen Taştekin, yetimlere yönelik yapılan aylık nakdi yardım ile kırmızı et, gıda, giyim ve ev tadilatları gibi ayni yardımlar hakkında bilgi verdi.

"831 yetim ve ailesine aylık burs ile nakdi yardım yapıldı"

Ramazan ayı içerisinde yapılan nakdi yardım çalışmalarının verilerini aktaran Taştekin, "Her ay olduğu gibi bu ayda da yetim aylıklarımızı dağıttık. Bu bağlamda 700 yetime, 70 bin TL yetim aylığının bir kısmını elden diğer kalanını da banka hesaplarına yatırarak ulaştırdık. 56 yetim kardeşimize 5 bin 600 TL burs, 35 yetim annesine 3 bin 500 ve Suriyeli 40 yetim kardeşimize 4 bin TL aylıklarını yatırdık." dedi.

"541 ailemize gıda yardımında bulunduk"

Ayni yardım çalışmaları kapsamında kırmızı et yardımı yaptıklarını da belirten Taştekin, "541 ailemize 150 TL'lik olmak üzere toplam değeri 81 bin 150 TL'lik gıda yardımında bulunduk. 238 aileye toplam 476 kilogram olmak üzere toplam da 23 bin 800 TL değerinde et dağıttık. Bu etlerimiz merkez Kayapınar, Bağlar, Sur ve Yenişehir ilçelerinin yanı sıra Bismil, Çınar ile Silvan ilçelerinde dağıtılmıştır." şeklinde konuştu.

"Bayramda 400 yetimi giydirdik"

Ramazan Bayramına özel yapılan yardım çalışmalarını da aktaran Taştekin, "378 ailemize 2'şer kilogram olmak kaydıyla toplam 756 kilogram bayram şekeri dağıttık. Bunun toplam değeri 15 bin 120 TL'dir." diye belirtti.

Taştekin, "400 yetimimize toplamda 80 bin liralık bayramlık elbise aldık. Ayrıca 40 yetim çocuğumuza bin 500 TL değerinde oyuncak dağıttık." dedi.

Yetim ailelerin evlerinde tadilat çalışmaları yaptıklarını ifade eden Taştekin, "Kahramanmaraş ve Malatya da yetim evlerinde 8 bin 638 liralık tadilat yapıldı. 21 yetim aileye 588 TL değerinde 5'er kilogramlık peynir dağıttık." şeklinde konuştu.

"Yurtdışında 330 yetime yetim aylığı ulaştırıldı"

Yurtdışında yapılan yardım çalışmalarını da paylaşan Taştekin, "Filistin de 100 ve Yemen de 100 yetim kardeşimiz olmak üzere toplamda 30 bin TL, Doğu Türkistan'da da 30 yetim kardeşimize 3 bin TL yetim aylığı yatırdık." dedi.

Taştekin, "Afrika da 11 bin TL'lik bir su kuyusu açtık. Toplam değeri 3 bin TL olan 5 kurban kestik. Afrika da kişi başı 3 TL olmak üzere 100 kişiye toplam 3 bin TL'lik iftar yemeği verdik. İdlib'e 4 bin 956 TL değerinde halı, battaniye ve giyim yardımında bulunduk. Bu bağlamda toplam 334 bin 958 TL'lik yardım yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

İLKHA


Yetimler Vakfı Ramazan Ayı faaliyet raporunu açıkladı

Yetimler Vakfı Ramazan Ayı faaliyet raporunu açıkladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.