M. Müfit YARAY

M. Müfit YARAY

Zaferimiz hayırlı olsun

Siyonist katil israil`in Gazze`ye yönelik 51 gündür sürdürdüğü saldırıların ardından nihayet Kahire`de yürütülen ateşkes görüşmelerinde kalıcı ateşkes anlaşmasının imzalandığı ilan edildi. Bu kalıcı ateşkes anlaşmasının imzalanmasıyla, Elhamdülillah, başta HAMAS olmak üzere Filistin`deki direniş grupları kendi azim ve kararlılıkları ve Allah’ın yardımlarıyla zoru hatta kimilerine göre imkânsızı başardı.

Bu büyük bir zaferdir çünkü Filistinliler, dünyadaki en güçlü ordulardan birine sahip, zalim ve merhametsiz bir ülkenin teknoloji harikası silahlarıyla donatılmış bu ordusunu zelil ve hakir bir şekilde pes ettirdiler. israil ve baba- ağabeylerinin hesabını bir kere daha alt üst ettiler.

Kolu kanadı kırılmış, senelerdir abluka altında yaşayan mazlum bir halkın küllerinden, azim ve kararlılıklarıyla, tüm ümmette yeniden ümit olabilecek bir zafer ortaya çıkardılar.

Bu zafer şüphesiz tek bir Filistin örgütünün zaferi değil, hatta sadece tüm Filistinlilerin zaferi değil bilakis kendini İslam ümmetinden sayan ve Filistin davasıyla ilgilenen, acılarını yüreğinde yaşayan, gözyaşı döken, meydanlarda haykıran, dualarıyla katkı sunan veya siyasi mücadele veren herkesin zaferidir. Kutlu olsun, mübarek olsun ümmettin zaferi, katkısı olan herkesten Allah razı olsun.

Elbette bu zaferin acıları, bedelleri olmuştur. Bu zafer, ucuz ve kolay kazanılmamıştır. Zaten kolay ve ucuz elde edilen hiçbir şeyin kıymeti de yoktur. Siyonist katil israil’in 7 Temmuz`da başlattığı ve tam 51 gündür sürdürdüğü saldırılarda 2 bin 143 Filistinli kardeşimiz şehit olmuş, 10 bin 918 kişi yaralanmış, Filistin şehirlerinde neredeyse sağlam bir bina kalmamıştır.

Ama Elhamdülillah, Filistin halkı bu savaşta onur ve izzetini kaybetmemiştir. Tam tersine tüm dünyanın mazlum halklarına onur ve izzetle düşmana karşı direnme dersi vermiş ve haykırmışlardır; “Direnin ey dünya Mustazafları çünkü onuruyla, Allah için ölümüne direnen bir halktan daha güçlü hangi ordu varmış? Ölümüne direnin o zaman göreceksiniz ki, ne kadar zayıf da olsanız, birtakım dünyalıkları kaybetseniz de zafer muhakkak sizindir. İşte mazlum ve çaresiz Filistin halkı direndi ve kazandı, siz de direnin, siz de kazanacaksınız.”

Evet, Filistin onuruyla direndi ve kazandı, sıra ümmetin diğer evlatlarında.

Aciz israil’e gelince. Allah’ın onları Davut ve İsa peygamberlerin diliyle lanetlediği günden beri onlar dünya ve ahrettin kaybedeni olmaya mahkûmlar. Evet, her ne kadar Gazze’de taş üstünde taş bırakmamış ve 2000’den fazla savunmasız Filistinliyi katlederek, kendini savaşın galibi olarak ilan etmiş olsa bile, israil saldırıların esas sebebi olan Gazze’deki direnişi kıramamış, tam tersine Filistin halkının daha çok israil’den nefret etmesine ve HAMAS’ın saflarında bütünleşmesine sebep olarak aslında büyük bir yenilgi almıştır.

Bakın israil’deki Ortodoks Yahudilerinin tanınmış liderlerinden Haham Amnon Yitzhak, israil’in yenilgisini ve içine düştükleri acı durumu nasıl bir hayal kırıklığıyla ilan ediyor:

“Tüm bu gücümüze rağmen nasıl oluyor da HAMAS’ı yok edemiyoruz? Askerlerimiz korkudan kaçışıyorlar. 6 Ekim 1973 yılında yenilgiye uğradıktan sonra hiçbir savaşta zafer kazanamadık, kazanamıyoruz da… Her geçen yıl durum daha da kötüleşiyor. Ancak biz anlayamıyoruz. Şüphesiz Rab’imiz onlara (Yahudilere) kızmış ve onları ele vermiştir (mağlup etmiştir). Rab, onları ele vermemiş olsaydı, nasıl (Filistinli) bir kişi, bin kişiyi kovar ve iki kişi on bin kişiyi kaçırır. Nasıl oluyor da bir adet füze yüzlerce kişinin kaçışıp yer altına sığınmasına sebep oluyor? Ağlıyorlar ve kalelerine sığınarak korkudan bağrışıyorlar. Güçlü olduğumuzu zannediyoruz. Ancak biz güçlü değiliz. Biz sıfırız. Savaş, bir aydan fazla sürdükten sonra ‘Sayın Fifi (Netanyahu)’ geri çekiliyor. Bu da bizim sıfır olduğumuzu gösteriyor. Biz yalnızca 1000 adet HAMAS savaşçısına yenildik. Onlardan kaçtık ve onlardan söz ediyoruz ve işte biz bu haldeyiz. Her geçen gün biraz daha yok oluyoruz. israil karşı koyma gücünü kaybediyor. Bize her yerde gülüyorlar ve diyorlar ki “israil öyle bir güç ki 1000 adet HAMAS savaşçısını yok edemiyor.” Lübnan’daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah bize gülüyor ve hal diliyle şunları söylüyor:

‘HAMAS’ın yüzlerce füzesiyle bu hale geldiniz. Eğer biz on binlerce füzeyle israil’e girersek o zaman haliniz ne olacak? Üstelik bizim israil’e günde 1000 ya da 2000 füzeyle saldıracak gücümüz var.”

İşte Yahudilerin nasıl zelil bir şekilde mağlup olduklarını ve Filistinlilerin nasıl büyük bir zafer kazandıklarını tüm dünyaya gösteren en güzel tablo...

Zaferimiz hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.