Bizleri Ahdine Vefa Gösterenlerden Eyle ya Rabbi!

Rabbimiz! Ahdimizde durmak için döküldük yollara.

Rabbimiz! Kavminin ileri gelenleri tarafından iftira ve zulme uğrayan; sonunda Taif’e sığınıp da “Ben Âlemlerin Efendisiyim, La ilahe İllallah deyin, İslam’la şeref bulun” diyen O ümmi Nebinin  (SAV) ümmetiyiz.  Taifliler tarafından dışlanıp kovulunca Rabia oğullarının bağına sığınıp nasıl Sana ellerini açıp niyaz ettiyse bizler de öyle niyaz ediyoruz.

Haksızlığa uğradık, karalandık, iftiralara uğradık Ya Rabbi!

Senin adını yücelten kapılara kilit vuruldu. Seni anan dillere iftiralar atıldı.

Bir gün bir savaşta sahabeler, müşriklerin çocuklarını esir aldıklarında, Efendimiz (SAV) neden esir aldıklarını sormuştu. Sahabeler de “onlar müşriklerin çocuklarıdır” deyince Efendimiz “sizlerin en hayırlısı anne-babası müşrik olanlarınız değil midir?” deyip o çocukların serbest bırakılmasını istemişti. İşte biz, merhameti Efendimizden öğrenip de sokağa, harama, günaha itilen çocuklara acıyıp onlara hidayete çağrıcılar olduğumuz için kendi kavmimiz tarafından dışlandık, haksızlığa uğradık Ya Rabbi!

Bizler O yetim ve dışlanan Nebi’nin (SAV) Senden istediğini istiyoruz. Sen bizden razı ol yeter Ya Rabbi!

Ya Rabbi! Senin için çarpan yürekler zindanlara atıldı. Tesettür emrine uyanlara ceza reva görüldü.

Ey bizler ana rahmine tutunmuş bir kan pıhtısı iken hiç kimsenin bizden haberdar olmadığı bir zamanda bizden haberdar olan Rabbimiz! Yeter ki Sen bize sahip çık. Bizi Sensiz eyleme ki musibetler, iftiralar, belalar, Seninle olan bağımızı azaltmasın. Bizi tüketmesin, azim ve gayretimizi azaltmasın, Ey tek ümidimiz!

Sen dilersen bir çocuğun attığı taşla dahi zalimin kalbine korku salarsın. Sen ki Nil’e terk edilmiş o sahipsiz Musa’yı (AS) Firavun’un sarayına yerleştirip de Firavun’un saltanatını Onunla devirensin. Böylece zalime tarih dersi verensin.

Yeniden şu toplumun düzenini değiştirecek Musalarını, İsalarını çıkart aramızdan, artık dünya Müslümanlara dar geliyor Ya Rabbi!

Geçmişin Firavunlarını nasıl helak ettiysen zamanın Firavunlarını da Asf, Kasıf, Akım rüzgârlarıyla köklerini kazıyıp onları savur Ya Rabbi!

Firavunun kanunlarına karşı Sana iman eden büyücülerin yalvardıkları gibi Sana yalvarıyoruz Ya Rabbi! “üzerimize sabır akıt Ya Rabbi!”

Şu ezilen mazlum mustazaf coğrafyaların üzerlerine sabır ve vahdet, azim ve kararlılık akıt Ya Rabbi! Bizleri hidayet taşıyıcıları eyle.

Sen daha ruhlar âlemindeyken bizlere ‘Elestü bi Rabbikum- Ben sizin Rabbiniz değil miyim?’ demiştin.  Bizler de ‘Kalu bela-Evet Sen bizim Rabbimizsin. Tek hüküm koyanımız, himaye edenimiz, suret ve yeteneklerimizi bahşedenimiz, himaye edenimiz ve terbiye edenimizsin’ demiştik.

Ya Rabbi bu ahdimize sahip çıkmayı nasip eyle bizlere. Dinini sistemlerin önünde eğip büken, esnetenlerden eyleme bizleri.

Sırf birileri istiyor diye dininde gedik açıp da yama yapanlardan eyleme bizleri. Amin

Doğruhaber Gazetesi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.